Nogometaši Dinama pobijedili su u Maksimiru norveški Odd 2:1 u prvoj utakmici trećeg pretkola Europske lige i taj rezultat ne daje sigurnost uoči uzvrata koji se sljedećeg četvrtka igra u Norveškoj.

Nakon nekoliko solidnih udaraca u okvir gola norveške momčadi u 20. minuti šok na Maksimiru. Izgubljenu loptu Dinama uzimaju gosti, ona dolazi na lijevu stranu do Mladenovica koji je pojurio prema golu Dinama. Vratar Livaković je pokušao zatvoriti kut, ali Mladenović pored njega šalje loptu u mrežu za 1:0 vodstvo gostiju.

Jedanaest minuta kasnije izjednačenje. Lopta dolazi u kazneni prostor Oddsa, događa se sumnjiva situacija nakon koje plavi traže jedanaesterac zbog igranja rukom jednog od gostujućih igrača. Austrijski suci su drugačije vidjeli tu situaciju i u nastavku akcije Dinamo je izborio korner. Izvodi ga Fernandes točno na Hodžića koji glavom loptu šalje iza odličnog vratara Rossbacha u 31. minuti za 1:1.

U 41. minuti najbolja akcija utakmice. Fernandes na centru s lijeve strane dobiva loptu, vodi ju malo lijevo, zatim ulazi u sredinu kao da će se okušati u pucanju s dvadesetak metara i onda dodaje na desnu stranu gdje dotrčava Stojanovič, upućuje loptu u kazneni prostor u koji utrčava Fernandes i glavom loptu šalje iza Rossbacha za 2:1 Dinama na poluvremenu.

Prvih 15 minuta nastavka utakmica je bila dosadna, igrači Odda pokazivali su veću želju, a konkretniji je bio Dinamo s udarcem Hodžića u 58. minuti, ali lopta je otišla nekoliko metara pored lijeve stative Rossbacha.

U 68. minuti je Mario Cvitanović umjesto Ćorića, koji ove sezone ništa ne pokazuje, ubacio Gojaka i igra Dinama je malo živnula. U 76. minuti ušao je i Henriquez umjesto Hodžića, jer rezultat 2:1 nije bio onaj koji je Dinamu odgovarao protiv Odda koji je zatvorio prilaze golu. Dinamo je do kraja utakmice stvorio nekoliko prigoda, ali rezultat iz prvih 45 minuta se nije mijenjao.

Prezentirano, unatoč pobjedi, nije zadovovoljilo većinu navijača Dinama i čuli su se mnogobrojni zvižduci.

Dinamo – Odd 2:1 (2:1)
Stadion u Maksimiru. Gledatelja 7080. Sudac: Manuel Schüttengruber (Austrija)

Strijelci: 0:1 – Mladenovic (20), 1:1 – Hodžić (31), 2:1 – Fernandes (41),

DINAMO: Livaković – Stojanović, Lešković, Sigali, Lecjaks – Antolić, Moro – Soudani, Ćorić (od 68. Gojak) Fernandes – Hodžić (od 76. Henriquez)

ODD: Rossbach – Ruud, Berge, Hagen, Grøgaard – Samuelsen, Nielsen, Broberg (od 46. Berg) – Riski (od 71. Diouf), Occean, Mladenovic (od 86. Kitelano)