Nogometaši Dinama igrat će u doigravanju za skupinu Europske lige nakon što su u trećem pretkolu bili bolji od norveškog Odda.

Nakon pobjede 2:1 u prvoj utakmici u Zagrebu, Dinamo je u uzvratu kod Odda odigrao 0:0 uz veliku muku i nervozu. Trener Mario Cvitanović utakmicu je započeo samo s jednom izmjenom u odnosu na zagrebačku utakmicu, na mjestu stopera je zaigrao Filip Benković umjesto Leškovića. Umjetna trava, i samo 11 stupnjeva u zraku.

Domaćini su ušli bolje u utakmicu koja se igrala pod kišom, 11 stupnjeva i na umjetnoj travi, imali su nekoliko kornera zaredom, a nakon jednog je s četiri metra Occean (9. minuta) promašio vrata Livakovića. Nakon 15 minuta nepovezane igre, zagrebačka momčad se budi, te su uslijedile brojne prilike. Fernandes je u 16. minuti okomitom loptom gurnuo Hodžića u šansu, a ovaj nije uspio zabiti iskosa s lijeve strane.

Deset minuta kasnije Fernandes je imao priliku, ali se nije snašao u situaciji “1 na 1”. U nastavku opet su domaćini krenuli konkretnije. Bio je im potreban pogodak s kojim bi došli u prednost zbog pogotka u gostima. U 54. minuti prva velika prigoda za Odd. Riski se zatrčao prema golu Livakovića i pucao pored lijeve stative Dinamova gola. Nakon toga je Occean imao novu priliku, ali je Benković uklizao i otklonio opasnost.

Dvije minute kasnije najbolja prigoda za domaćine. Occean je glavom uputio loptu prema Livakoviću koji je krivo procijenio da lopta ide izvan terena, spustivši ruke, a lopta je pogodila gornji dio grede i vratila se prema terenu. Srećom, obrana Dinama izbacila je tu loptu.

Nakon toga je, u 58. minuti, Dinamo imao lijepu priliku. Fernandes je dodao loptu Soudaniju, njegov udarac se od bloka odbija do Fernandesa koji na nju stiže prije vratara Rossbacha. Podiže loptu iznad njega, ali norveški vratar začuđujuće brani. Dinamo u 79. ima novu priliku za pogodak. Antolić je dodao loptu Alžircu, a ovaj gađa gornji desni kut i lopta prolazi pored vratnice. U idućem napadu Olmo je krenuo prema petercu po desnoj strani i umjesto da doda u sredinu Gojaku, on puca i gađa vanjski dio mreže. Dvije minute kasnije Fernandes nakon kornera puca iz voleja, a lopta se odbija od vratnice.

U 86. minuti šok za Dinamo. Španjolac Olmo je dobio drugi žuti karton (prvi u 82. minuti) nakon samo 11 minuta igre i do kraja utakmice zagrebačka momčad je igrala s igračem manje. Neshvatljivo ponašanje mladog Španjolca, nakon kojeg je Dinamo jedva izdržao ne primivši pogodak.

ODD: Rossbach – Ruud, Berge, Hagen, Grøgaard – Samuelsen (od 65. Broberg), Våge Nielsen, Berg – Riski (od 82. Haugen), Occean, Mladenović (od 75. Diouf)

DINAMO: Livaković – Stojanovič, Sigali, Benković, Lecjaks – Moro, Antolić – Soudani (od 90+1 Rrahmani) Ćorić (od 75. Olmo), Fernandes – Hodžić (od 66. Gojak)

Izvlačenje parova doigravanja za skupine Europske lige na rasporedu je u petak, 4. kolovoza, utakmice se igraju 17. i 24. kolovoza.