U utakmici četvrtog kola Prve Hrvatske nogometne lige, Dinamo je u derbiju na Maksimiru pobijedio Hajduk s 3:1 (1:0).

Pogotke za domaće postigli su Ćorić, Olmo i Soudani, dok je Nižić bio strijelac za goste. Ovom pobjedom Dinamo je došao do 10. boda i do sutrašnjeg dvoboja Rijeke i Osijeka bit će sigurno vodeći na ljestvici, dok je Hajduk s prvim porazom u prvenstvu ostao na sedam bodova.

Plavi su rano došli u vodstvo. U osmoj minuti Hodžić je dodao loptu Ćoriću, koji se našao ispred vratara Hajduka Stipice, i pokraj njega poslao loptu u mrežu za vodstvo. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a u prvom poluvremenu gledatelji nisu mogli vidjeti previše od Hajduka, koji nije agresivnosti i želje.

U nastavku Futacs je ušao u napad Hajduka umjesto Saida i u 47. minuti mu je Ohandza dodao loptu koja ga pogađa u koljeno i završava na gredi Dinamovog gola. U 64. minuti izjednačenje. Hajduk je imao korner, lopta dolazi do potpuno samog kapetana Nižića, a on ju glavom upućuje ispod Livakovića.

Dinamo je opet poveo u 78. minuti. Soudan je na desnoj strani dobio loptu, dodao jednom suigraču koji mu vraća loptu, ali ona je malo prebrza za njega, ali natrčava Olmo i s 18 metara puca. Niski udarac odlazi uz lijevu vratnicu Stipice za 2:1 vodstvo plavih. Dvije minute kasnije Dinamo je pobjedu potvrdio još jednim pogotkom, ali iz situacije o kojoj će se raspravljati.
Fernandes je odigrao dodavanje s Olmom, prolazi Memollu i u tom dvoboju je došlo do kontakta za koji jedan dio gledatelja smatra da je trebao biti jedanaesterac za Dinamo, dok je dio njih vidio prekršaj nad igračem Hajduka.

U nastavku akcije, na loptu natrčava Henriquez koji u udarcu po lopti udara i vratara Stipicu, koji je obranio udarac, u glavu. Stipica se diže, lopta dolazi do Soudanija koji zabija za 3:1. Domaći slave, a gosti prigovaraju sucu Zebecu.

U sljedećem kolu Dinamo u petak, 11. kolovoza igra kod prvaka Rijeke, dok Hajduk Slaven Belupo.