Stadion Rujevica više nije neosvojiv za Dinamo. U derbiju petog kola Prve HNL u Rijeci su plavi pobijedili domaću momčad s 2:0 (2:0) pogocima Čileanca Juniora Fernandesa.

Fernandes je u 11. minuti doveo zagrebačku momčad u vodstvo. Ost. ao je sam ispred vratara Rijeke, loše udara loptu, ali i takav udarac prelazi gol liniju. U 40. minuti sudac Pejin je dosudio kazneni udarac za Dinamo nakon igranja rukom Žute, a sigurno s 11 metara bio je Fernandes.
U 59. minuti je Dinamo ostao s igračem manje nakon što je Čeh Jan Lecjaks dobio crveni karton zbog grubog starta.
Rijeka nakon toga pokušala smanjiti rezultat, Črnic pogađa gredu u 84. minuti, a u 90. minuti udarac Gorgona odlazi iznad grede.
U drugoj utakmici odigranoj u petak, Hajduk je s 1:0 pobijedio Slaven Belupo.
Dinamo je prvi s 13 bodova, Hajduk ima 10, Rijeka i Slaven Belupo 9, Inter 7 (utakmica manje), Osijek 6 (-1), Lokomotiva 4 (-1), Rudeš 2 (-1), Istra 1961 1 (-1) i Cibalia je bez bodova (-1).