U derbiju petog kola 2. Hrvatske nogometne lige, u petak su Sesvete i gostujući Dinamo II odigrali 1:1 pred 600 gledatelja. U drugom dvoboju dana, Gorica je pobijedila Hrvatski dragovoljac 1:0.

U Sesvetama je odigrana odlična utakmica i šteta je što sisački sudac Marko Cestarić nije imao svoj dan i nije bio na razini kakvu su pokazali igrači. Gledatelji su vidjeli dva različita poluvremena. U prvom su Sesvete bile bolje, što su potvrdile i vodstvom u 26. minuti nakon pogotka Ivana Mamuta (na fotografiji).

U nastavku, bolja tjelesna pripremjenost gostiju dolazi do izražaja. Dario Špikić je ušao u 59. minuti, a u 77. je zabio za izjednačenje. Imali su igrači Dinama i priliku za drugi pogodak, ali vratar Ivan Filipović obranio je jedanaesterac Borni Mikliću.

U Gorici su domaćini pogotkom Nemanje Ljubisavljevića u 26. minuti došli do tri boda, ostavivši tako dragovoljce na samo dva boda nakon pet utakmica prvenstva.

Poredak: Dinamo II 13, Gorica 12, Sesvete 10…