Rukometaši Dubrave plasirali su se u drugo pretkolo EHF kupa nakon što su u svojoj dvorani pobijedili Klaipeda Dragunas iz Litve 36:35 (20:14). Prva utakmica u Litvi završila je 36:36. Rukometaši Gorice, nakon 21:21 u Hrvatskoj, na gostovanju kod estonske Pölve Serviti poraženi su 25:22 (10:10) i tako završili svoj prvi europski nastup u povijesti kluba.

Dubrava je do pobjede i prolaska došla pogotkom u posljednjim sekundama utakmice. Trener Vlado Šola pozvao je time-out desetak sekundi prije kraja. Loptu je dobio Ivan Vida koji s desne strane terena dolazi na lijevo krilo otkud je zabio za pobjedu i prolazak u drugo pretkolo gdje će igrati protiv mađarskog Csurgoija.
Rijetki su u dvorani sumnjali u pobjedu Dubrave nakon što je poluvrijeme riješila u svoju korist s +6 golova prednosti. No, u 39. minuti gosti su došli do izjednačenja 23:23, a u 45. do prvog vodstva gostiju (26:25). Do kraja utakmice momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, da bi Vida donio pobjedu.
Goričani su, nakon izjednačenog prvog dijela, početkom drugog dijela imali igrača manje, to su iskoristili domaći igrači prednost održavali do kraja. Estonsku momčad u drugom pretkolu očekuje Nexe iz Našica.