Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u prvom su kolu Lige prvaka odigrali 28:28 na gostovanju kod švedskog Kristianstada.

Momčad Kasima Kamenice odigrala je odličnu utakmicu, više od 50 minuta bila u vodstvu, ali na kraju je dvoboj završio bez pobjednika.

Više od četiri tisuće gledatelja u Kristianstad Areni moglo je uživati u utakmici u kojoj je Zagreb vodio od samoga početka, dizao prednost na +3 u nekoliko navrata, vodio čak i s četiri gola razlike, imao sedmerac za +5 u nastavku, da bi na koncu domaćin u furioznoj završnici uspio doći do boda.

Imali su igrači Zagreba priliku i za pobjedu u posljednjim sekundama utakmice, ali je šut kapetana Zlatka Horvata bio neprecizan i lopta je otišla pored gola.

Najteži trenutak utakmice za trenera Kamenicu i igrače PPD Zagreba dogodio se na samom otvaranju drugog poluvremena kada se prilikom jednog šuta ozlijedio Domagoj Pavlović. Riječ je o ozljedi palca pucačke ruke.

Sjajnu partiju pružio je s osam pogodaka prvi strijelac utakmice Stipe Mandalinić, a samo pogodak manje u svom je debiju za najbolji hrvatski klub postigao desni vanjski Žarko Marković. Matevž Skok imao je osam, a Urh Kastelic četiri obrane.

Ovog tjedna pred rukometašima PPD Zagreba su teška  domaćinstva. Prvo će u utorak, 19. rujna, u sklopu 4. kola SEHA Gazprom lige ugostiti aktualne prvake Slovenije – rukometni klub Celje Pivovarnu Laško, dok će samo četiri dana kasnije, u subotu 23. rujna, biti domaćin mađarskim viceprvacima MOL – Pick Szegedu u skopu 02. kola EHF Lige prvaka.

Dvoboj s Celjem na rasporedu je u 19.00 sati u sportskoj dvorani Sutinska Vrela u Podsusedu, dok je dvoboj s Mađarima u 20 sati u zagrebačkoj Areni.