Hokejaši na ledu Medveščaka stigli su do prve pobjede u osnovnom dijelu utakmice otkako su se vratili u austrijsku EBEL ligu. U Ledenoj dvorni Doma sportova s 5:2 pobijedili su Graz99.

Šteta što je pobjedu vidjelo samo 2500 gledatelja, jer su medvjedi prikazali mnogo. Čini se da je prvi lijepi dan nakon skoro tjedan dana lošeg vremena utjecalo na posjet. A oni koji su došli, stvarno su uživali.

Pred početak je bilo sumnji u Vilima Rosandića, 21-godišnjek vratara koji je započeo utakmicu. Rosandić je stao ispred gola nakon što se nedavno ozlijedio Gašpar Krošelj, a njegova zamjena Drew MacIntyre tek je stigao u Zagreb. MacIntyre bi i zaigrao da mu je stigla sva oprema, ali nekoliko torbi nije s njim stiglo u avionu iz Njemačke. Imao je Rosandić nekoliko pogrešaka, ali vidjelo se kako ga cijela momčad podupire i on je uzvratio s nekoliko izvrsnih reakcija i na kraju je od gledatelja proglašen za igrača utakmice.

Već u 26. sekundi su domaćini poveli pogotkom Marka Poyhonena i rezultat se nije mijenjao do 16. minute kada gosti izjednačavaju preko Brocka Nixona. U 25. minuti Tyler Morley dovodi Medveščak u vodstvo, ali Nixon, uz mnogo sreće, minutu i 12 sekundi do kraja druge trećine izjednačava rezultat.

U posljednjoj trećini rapsodija domaćih. Tomaš Netik u 45. minuti, odlično prolazi po desnoj strani, prolazi jednog igrača Graza i jakim udarcem iznenađuje vratara štajerske momčadi Thomasa Höneckla. Prekrasan pogodak pokazat će se kasnije i kao pobjednički. Sašo Rajsar do kraja utakmice zabija dva pogotka za prvu pobjedu od tri boda Medveščaka.

Veselje navijača i počasni krugovi momčadi po ledu pokazali su koliko je ova pobjeda bila važna svima oko kluba.

Medveščak je sa šest bodova na osmom mjestu ljestvice. Sljedeću utakmicu Medveščak igra kod češkog Znojma u nedjelju, 24. rujna.