Hokejaši Medveščaka seriju od tri domaće utakmice EBEL lige (KAC, Linz, Villach) završili su pobjedom nad Villachom 5:2 (0:2, 0:0, 5:0) nakon fenomenalnog preokreta.

Momčad trenera Connora Camerona je do 12 minuta prije kraja gubila od Villacha (golovi Platzera i Beacha), a onda počinje čudesan preokret.

Mike Aviani u 48. minuti smanjuje na 2:1, a Sondre Olden u 54., s igračem više medvjeda, izjednačuje na 2:2. Aviani svoj drugi pogodak postiže 17 sekundi kasnije za 3:2 vodstvo Medveščaka.

U posljednjoj minuti Villach vadi golmana iz igre, ali to nije pomoglo. Prvo Koskiranta zabija za 4:2 56 sekundi do kraja, a nakon toga Aviani 42 sekunde do kraja postiže svoj treći pogodak na utakmici.

Šteta što je utakmicu pratilo manje od 2000 gledatelja. U petak, 13. listopada, Medveščak gostuje kod Bolzana, a dva dana kasnije gostuje u Grazu. Prva domaća utakmica je u četvrtak, 26. listopada, protiv najjače momčadi lige Vienna Capitalsa, a dan kasnije dolazi Innsbruck.

Bila je ovo i posljednja utakmica golmana Drewa MacIntyrea koji je došao na mjesec dana kada se ozlijedio (sada oporavljen) Gašper Krošelj.