U petom kolu EHF Lige prvaka rukometaši PPD Zagreba poraženi su u Mannheimu od domaćeg Rhein-Neckar Löwena 31:24. Hrvatski prvaci još uvijek nisu ostvarili pobjedu u najjačem klupskom natjecanju Europe.

U SAP Areni u momčadi Zagreba nije bilo Zlatka Horvata, kojeg je zbog loše forme i umora trener Kasim Kamenica ostavio u Zagrebu, te ozlijeđenog Valentina Ravnića.

Pobjedom od 31:24 Rhein-Neckar Löwen preuzima vodeće mjesto u skupini.

Najbolji u redovima Lavova bio je Matevž Skok s odličnih 13 obrana, zatim Žarko Marković sa šest te Stipe Mandalinić s četiri pogotka.

– Krenuli smo prvih pet minuta dobro u obrani, a kasnije smo se raširili što su oni iskoristili u dobrom dijelu utakmice. Zatim smo opet stisnuli obranu, opet smo se vratili u utakmicu gdje smo imali napad za jedan razlike. Prebrzo smo to riješili, izgubili smo dvije lopte, oni su opet došli na pet, šest razlike i hvatali smo se cijeli ostatak utakmice. Pet dobrih minuta pa pet loših i na kraju su zasluženo pobijedili – rekao je Leon Šušnja.

Rhein-Neckar Löwen: Palicka 17, Pekeler 7, Mensah Larsen 7, Schmid 4, Sigurdsson 3, Reinkind 2, Petersson 2, Tollbring 2, Guardiola 2, Taleski 1, Groetzki 1, Appelgren, Baena Gonzalez, Radivojevic, Bliznac, Rnic, Trener Nikolaj Jacobsen

PPD Zagreb: Skok 12 (1), Kastelic ; Mrakovčić 1, Božić – Pavletić 2, Kontrec 1, Vori , Ž.Marković 6, Šušnja 1, J. Valčić 2, T. Valčić, Mandalinić 4, Ereš, Hrstić, Vuglač 3, Bičanić 4. Trener Kasim Kamenica.

Lavovi se nakon ovog poraza okreću regionalnoj SEHA – Gazprom ligi gdje ih 17. listopada u šestom kolu očekuje novi gostujući izazov kod Vardara u Skopju.