U šestom kolu SEHA lige, rukometaši PPD Zagreba poraženi su u Skoplju od Vardara 30:23 (17:10). To je drugi poraz od makedonske ekipe na njihovom terenu ovog mjeseca. Prvi poraz dogodio se u Ligi prvaka kada su aktualnih prvaci Europe slavili 28:21.

Trener Kasim Kamenica zbog ozljeda nije mogao računati na Valentina Ravnića, Domagoja Pavlovića, Josipa Vekića, Davida Miklavčića i Ariana Jovića, a u Zagrebu su ostali i kapetan Zlatko Horvat, odnosno mladi Tin Lučin.

Kod domaćina zbog ozljeda su izostali kružni napadači Stojanče Stoilov i Rogerio Moraes Ferreira, kao i desno krilo Daniil Shiskarev, dok se u odnosu na prvu utakmicu u sastav vratio hrvatski reprezentativac Igor Karačić.

– Čestitke Vardara na apsolutno zasluženoj pobjedi. Mi smo se nadali iskoristiti njihov umor jer su u odnosu na nas igrali Ligu prvaka dva dana kasnije, međutim pružili smo najlošije prvo poluvrijeme u ovoj sezoni. Igrači su loše reagirali na sve moje napore i moram ovom prilikom istaknuti kako je velik broj tehničkih grešaka i čak 17 primljenih golova u jednom poluvremenu nedopustivo za rukometni klub Zagreb – rekao je  nakon utakmice trener PPD Zagreba Kasim Kamenica.

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb sada je reprezentativna pauza koju će trener Kamenica iskoristiti ne bi li osvježio i dodatno uigrao svoje igrače, a prvi sljedeći izazov na rasporedu je 4. studenog kada hrvatski rukometni prvaci u sklopu EHF Lige prvaka gostuju u Barceloni.

Vardar – PPD Zagreb 30:23 (17:10)

Jane Sandanski: 1 000 gledatelja. Suci: Siarhei Kulik i Dzmitry Nabokao (BLR). Delegat: Siarhei Kot (BLR)

Vardar: Šterbik, Milić 17 obrana, Gjorgjeski 2 obrane; Nedanovski 1, Popovski, Kristopans, Maqueda 2, Karačić 6, Abutović, Canellas 2, Cindrić, Čupić 3, Dibirov 6, Borozan 5, Vojvodić 1, Marsenić 4

PPD Zagreb: Skok 6 obrana, Kastelic 5 obrana + 1 gol; Ž. Marković 2, Ereš 1, Mrakovčić, Božić – Pavletić 2, Kontrec 4, Vori, D. Marković 2, Šušnja, J. Valčić, T. Valčić, Mandalinić 8, Hrstić, Vuglač 3, Bičanić