Povijesni uspjeh ostvarili su nogometaši Rudeša plasiravši se u četvrtfinale Kupa Hrvatske. U dvoboju osmine finala pobijedili su koprivnički Slaven Belupo 2:0 nakon produžetaka na stadionu u Kranjčevićevoj ulici.

Nakon 90 minuta igre bilo je neodlučeno 0:0 i odluka o prvom sudioniku četvrtfinala riješeno je u dodatnih 30 minuta igre.

Rudeš je došao u vodstvo u 107. minuti golom Tomislava Turčina, a dvije minute poslije pogodak je postigao i Juan Antonio Entrena.

Nakon utakmice, uprava gostiju smijenila je dugogodišnjeg trenera Željka Kopića.

U srijedu je na programu pet utakmica osmine finala, a sastaju se Šibenik i Hajduk, Zagreb i Lokomotiva, Inter i Sesvete, Zadar i Osijek te Istra 1961 i Cibalia. Novigrad i Dinamo igrat će 31. listopada, a posljednji susret osmine finala na rasporedu je 14. studenoga kada će snage odmjeriti Gorica i Rijeka.