U srijedu su odigrane četiri utakmice osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa, u dvije su igrani dvoboji klubova iz Zagreba i Zagrebačke županije, a odigrane su i tri posljednje utakmice osmine finala Kupa Zagrebačkog nogometnog saveza.

Prvoligaš Lokomotiva je u Kupu Hrvatske svladala trećeligaša Zagreb pogotkom Lovre Majera u 28. minuti utakmice.

U Zaprešiću je prvoligaš Inter prošao u sljedeći krug pobijedivši drugoligaša Sesvete 2:1 (1:1 završila je utakmica u 90 minuta). Poveli su domaći preko Mazalovića iz jedanaesterca, poravnao je Slišković, a pobjedu domaćima donio je Komnen Andrić u 116. minuti.

U preostala dva dvoboja, prvoligaš Osijek je slavio kod trećeligaša Zadra 4:0, a prvoligaš Hajduk je kod drugoligaša Šibenika slavio s 1:0.

Odigrane su i posljednje tri utakmice osmine finala Kupa Zagrebačkog nogometnog saveza.
Hrvatski drugoligaš Kustošija je s 3:1 bila bolja od trećeligaša Trnja, a Sesvetski Kraljevec, sedmoplasirana momčad 1. Zagrebačke nogometne lige, poražena je na svom terenu od hrvatskog drugoligaša Hrvatskog dragovoljca s 3:1. Najuzbudljivije je bilo u Lučkom, gdje su domaćini, igrači hrvatskog drugoligaša, tek nakon jedanaesteraca s 5:3 (1:1 nakon 90 minuta) pobijedili ZET, drugoplasiranu momčad 1. ZNL.