Dinamo je u derbiju 14. kola na Maksimiru, pred 10.000 gledatelja, pobijedio Rijeku 3:1 i tako došao do devet bodova prednosti nad prvacima.

Rijeka je povela u 9. minuti nakon što Dinamova obrana nije dobro izbila prizemno ubacivanje Acostyja, lopta odbila do Nigerijca koji je pogodio praznu mrežu.

U 30. minuti Dinamo je izjednačio nakon što je Moro odlično reagirao na jednu odbijenu loptu i s petnaestak metara pogodio pod gredu.

U nastavku je Dinamu pobjedu s dva gola osigurao Soudani. Alžirac se u 49. minuti odlično snašao u gužvi u kaznenom prostoru gostiju i “škaricama” zabio za 2:1, da bi ga u 79. minuti sjajnom okomitom loptom u čistu priliku izbacio Olmo, a Soudani bez problema zabio za konačnih 3:1.

– Najbitnije je da smo pobijedili i osvojili sva tri boda. Čestitam svim suigračima na ovom rezultatu, zaslužili smo pobjedu. To su svi dokazali na terenu. Mi smo Dinamo i u posljednje smo vrijeme svake godine, osim prošle sezone, bili prvi. Radimo na tome da vratimo naslov – rekao je Hilal Soudani.

U drugoj subotnjoj utakmici 1. HNL, Osijek je na svom terenu s 3:0 bio bolji od Lokomotive.