U 15. kolu 2. Hrvatske nogometne lige vodeće momčadi ostvarile su pobjede.

Vodeći Dinamo II je s 1:0 slavio kod posljednjeplasirane Kustošije. U 43. minuti dosuđen je jedanaesterac zbog igranja rukom u kaznenom prostoru domaćina, a Bojan Knežević je zabio za vodstvo gostiju. Utakmica je bila vrlo burna, u 68. minuti je zbog stalnog prigovaranja isključen pomoćni trener Dinama II Fabijan Komljenović, a sudac Tomislav Bionda je u 92. minuti dosudio jedanasterac za Kustošiju, koji domaćini nisu iskoristili (Horkaš obranio Al-Tharwanu). Sudac je morao pokazati i crveni karton u 94. minuti igraču Dinama II Dini Periću jer ga je vrijeđao.

Gorica je na svom stadionu nadigrala Novigrad s 5:2. Od 14. do 55. minute Goričani su postigli svoje pogotke (Šipoš 2, Ojamaa, Žutić i Maslowski), a gosti su smanjili preko Belakovića (63.) i Cenaja (90+1).

Lučko i Hrvatski dragovoljac odigrali su 1:1. Tomislav Barišić je u 5. minuti doveo domaćine u vodstvu, a gosti su do boda uspjeli doći pogotkom Tonija Grkovića u 3. minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Lučko je taj gol primio s igračem manje jer je u 88. isključen Marin Matoš.

Sesvete su došle do druge pobjede zaredom. Na svom su stadionu s 3:2 bile bolje od Varaždina. U 2. minuti Sesvete su povele pogotkom Antonija Štimca, a gosti izjednačuju pogotkom Josipa Golubara u 8. minuti. U drugom dijelu, Marko Tolić u 48. dovodi Sesvećane u vodstvo, a u 74. Varaždinci izjednačuju iz jedanaesterca koji zabija Domagoj Drožđek. Četiri minute kasnije Hrvoje Džijan zabija za 3:2 i pobjedu Sesveta.

Rezultati 15. kola: Sesvete – Varaždin 3:2, Kustošija – Dinamo II 0:1, Solin – Dugopolje 0:1, Gorica – Novigrad 5:2, Lučko – Hrvatski dragovoljac 1:1, Hajduk II – Šibenik igraju u nedjelju.

Poredak: Dinamo II 33, Gorica 30, Dugopolje 29, Hajduk II 21 (utakmica manje), Sesvete 21, Lučko 19, Solin 19, Varaždin 18, Šibenik 15 (-1), Hrvatski dragovoljac 14, Novigrad 13, Kustošija 10 bodova.