Nogometaši Rudeša napravili su senzaciju u 15. kolu 1. HNL pobijedivđši u Splitu Hajduk s 3:2 (0:2). U svojoj prvoj sezoni u prvoligaškom društvu, ovo je drga pobjeda malog kluba sa zapada Zagreba. Prije Hajduka pobijedili su jedino Istru 1961.

Hajduk je do 21. minute imao prednost od 2:0 nakon pogodaka Borje Lopeza (15) i Ohandze (21), a nakon toga još nekoliko prigoda za povećanje vodstva.

U drugom dijelu potpuni preokret. Entrena je u 61. minuti smanjuje na 2:1, a nakon što je Teklić u 67. promašio stopostotnu šansu za 3:1 Hajduka, uslijedila je kazna. Budimir u 69. izjednačuje na 2:2.

Do kraja dvoboja igralo se potpuno otvoreno, a na kraju je u takvoj igri do pobjedničkog pogotka stigao Rudeš, a svoj drugi gol Entrena je postigao u 88. minuti.

Rudeš je ostao posljednji, sada ima 11 bodova, dva manje od Istre 1961 i Cibalije, dok je Hajduk ostao četvrti sa 25 bodova, koliko ima i treća Rijeka koja ima utakmicu manje. Na vrhu je Dinamo sa 34 boda, dok drugi Osijek ima 27.

KRAJ ⚽️| Ova uzbudljiva utakmica je završila rezultatom 2:3! 💥 I više smo nego ponosni, dečki zaslužili ste! 💙 #HajdukRudeš_____________________________END ⚽️| This exciting game has ended with the result of 2:3! 💥 We are more than proud, guys you deserve it! 💙 #HajdukRudeš