U subotu su odigrani dvoboji 5. kola Superlige odbojkašica i odbojkaša, a zagrebački klubovi vikend su završili s tri pobjede i jednim porazom.

Novakinje u ligi, igračivce Olimpika, ostvarile su drugu pobjedu u prvenstvu. Nakon pobjede nad Osijekom uslijedili su porazi protiv prvih dviju ekipa na ljestvici zagrebačke Mladosti i Marina Kaštela, te Poreča, a u subotu su u Trnskom Amazonke s 3:2 bile bolje od Kaštela Cemexa s 3:2 (19:25, 25:21, 25:17, 23:25, 18:16) u dvoboju koji je trajao 111 minuta.

Odbojkašice Mladosti Proenergy su u derbiju kola na gostovanju slavile protiv Marina Kaštela s 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 25:21) za 98 minuta igre. To je prvi izgubljeni set u ligi za mladostašice.

Uspješni su bili i mladostaši. S 3:0 (25:12, 25:20, 25:17) svladali su trećeplasiranu Rijeku i nestrpljivo očekuju dvoboj u Zagrebu (11. studenog) protiv drugoplasirane Mladost Ribola Kaštela, koja je u ovom kolu bila bolja od zagrebačkog Medicinara s 3:0 (25:14, 25:14, 25:20).