Igrači Futsal Dinama ostvarili su četvrtu prvenstvenu pobjedu, pobijedivši u 5. kolu na teškom gostovanju u Vrgorcu domaćine s 2:1. Do prve pobjede stigao je prvak Nacional, dok je Alumnus doživio težak poraz na svom terenu od Novog vremena iz Makarske.

U vrgorcu su somaćini bolje ušli u susret i poveli pogotkom Duška Martinca u 8. minuti. Dinamov preokret počinje u drugom dijelu. U 31. minuti Kristian Čekol iskoristio je asistenciju Davora Kanjuha, a svega minutu kasnije Mihovil Prgomet postiže pogodak za pobjedu zagrebačke momčadi.

U drugoj ranijoj utakmici dana Nacional je upisao prvu pobjedu svladavši Square u Dubrovniku sa 6:3. Alumnus je izgubio 12:1 od makarskog Novog Vremena.

Rezultati 5. kola 1.HMNL: Square – Nacional 3:6, Vrgorac – Futsal Dinamo 1:2, Brod 035 – Crnica 3:2, Alumnus – Novo Vrijeme 1:12, Albona Potpićan – Split Tommy i Uspinjača – Osijek Kelme igraju u srijedu, 8. studenoga.

Poredak: 1. Novo Vrijeme 15, 2. Futsal Dinamo 12, 3. Split Tommy 10 (utakmica manje), 4. Alumnus 9, 5. Osijek 9 (-1), 6. Vrgorac 7, 7. Brod 035 6, 9. Crnica 5, Uspinjača 4 (-1), Nacional 4, Square 3, Albona Potpićan 0 (-1)