U prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, nogometaši Hrvatske i Grčke odigrali su 4:1 (3:1). Utakmica je odigrana na stadionu Maksimir pred 30.013 gledatelja.

Navijači u okolici stadiona zagrijavali su se za utakmicu nekoliko sati prije početka u okolici stadiona, a onda se fešta preselila na tribine.

I odličan početak Hrvatske. Jedanaesterac u 11. minuti. Povratna lopta grčkog lijevog bočnog vrataru Karnezisu, Nikola Kalinić je bio brži, i golman Grčke neoprezno ruši igrača Hrvatske. Siguran izvođač u 13. minuti za 1:0 Hrvatske bio je Luka Modrić.

19. minuta Rakitić sa sredine desno Striniću, a ovaj na pet metara utrčalom Kaliniću koji s petom šalje loptu iza Karnezisa. Možda i najbolja akcija Hrvatske u ovim kvalifikacijama.

‎U 30. minuti korner za Grčku. Lopta dolazi na suprotnu vratnicu gdje kapetan gostiju Papastathopoulos skače bolje od Dejana Lovrena i glavom loptu šalje u mrežu Hrvatske.

U 33. minuti novi pogodak Hrvatske. Ivan Rakitić šalje loptu na desnu stranu gdje ju prima Šime Vrsaljko i ubacuje u kazbeni prostor. Na drugu vratnicu dolazi Ivan Perišić i glavom loptu šalju u mrežu Grka.

Hrvatska rapsodija nastavila se i u drugom poluvremenu. U 49. minuti na 4:1 povećava Andrej Kramarić. Nakon toga je selekcija izbornika Zlatka Dalića nastavila dominirati, ali nije više uspjela iskoristiti ni jednu prigodu, srećom, nisu ni Grci zabili iz nekoliko dobrih šansi.

Uzvratna utakmica igra se u nedjelju, 12. studenoga, u Pireju (20.45).

Hrvatska: Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić – Rakitić, Brozović – Kramarić (od 82. Vlašić), Modrić (od 89. Pašalić), Perišić – Kalinić (od 75. Rebić).