Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u skupini A Lige prvaka i dalje su na dva boda nakon osam odigranih utakmica. Na gostovanju kod Nantesa izgubili su 28:27 nakon šokantne završnice.

PPD Zagrebu se, nakon što je Nantes bio u vodstvu od 50. minute, otvorila prilika za pobjedu tri minute prije kraja utakmice (kod rezultata 26:26). Zagreb je imao dva napada za vodstvo, ali oni nisu realizirani. Nakon što Francuzi ponovo nisu zabili, Zagreb je minutu i pol do kraja ponovo imao napad za vodstvo, ali uslijedila je još jedna tehnička pogreška.

Propuste hrvatskog sastava kaznio je Nicolas Claire postigavši 30 sekundi prije kraja pogodak za 27:26. Zagreb je izjednačio golom Maria Vuglača 15 sekundi prije kraja, ali su Francuzi izveli ‘brzi centar’ i zabili za pobjedu. U posljednjim trenucima susreta priliku za izjednačenje imao je Vuglač, ali je Cyril Dumoulin svojom 14 obranom zaključio utakmicu.

Nantes vs Zagreb dramatic final seconds

Incroyable! Watch these dramatic scenes in the closing seconds as HBC Nantes carve out a one-goal win over RK Zagreb in the VELUX EHF Champions League tonight.

Posted by EHF Champions League on Sonntag, 19. November 2017

Nantes su do pobjede predvodili Senjamin Burić sa šest golova, bivši igrač Zagreba Kiril Lazarov je zabio pet, a Romain Lagarde četiri gola. Za Francuze je igrao i Jerko Matulić postigavši dva gola. Kod Zagreba najefikasniji je bio Damir Bičanić sa šest pogodaka, dok je Stipe Mandalinić zabio pet golova.

Na ljestvici vodi Vardar sa 15 bodova, RN Lowen i Nantes imaju po 11 bodova, a Barcelona 10. Slijede Pick Szeged (9), Kristianstad (3), PPD Zagreb (2) i Wisla Plock (1).

U idućem kolu PPD Zagreb će 23. studenog od 19 sati u Areni ugostiti Barcelonu.