Hrvatski prvak Nacional otvorio je nastup u skupini B Elitne runde UEFA Futsal Cupa u Lisabonu pobjedom protiv ruskog doprvaka  Dina Moskva 3:2.

Momčad Roberta Grdovića je priredila iznenađenje pobijedivši u 1. kolu bivšeg trostrukog europskog prvaka te lanjskog finalista ruskog prvenstva i pobjednika ruskog kupa.

Dinamo je poveo golom Razuvanova u 14. minuti, izjednačio je Matheus u 17., a Andre Gomes je doveo Nacional u vodstvo u 32. minuti. Samo 82 sekunde kasnije izjednačio je Razorenov, a pobjedu Nacionalu donio je Matheus dvije minute prije kraja svojim drugim golom na utakmici.

U drugom susretu iz ove skupine, domaći Sporting, prošlogodišnji finalist Lige prvaka, pobijedio je belgijski Halle-Gooik s 3:2.

Nacional će protiv Sportinga igrati u drugom kolu koje je na rasporedu u četvrtak, a u posljednjem kolu u subotu je na rasporedu susret protiv belgijskog Halle-Gooika. Samo će prva momčad iz skupine izboriti plasman na Final Four.