Hrvatski prvak u futsalu Nacional, ostao je bez izgleda za plasman na završnicu Lige prvaka, nakon što je u četvrtak, u 2. kolu skupine B Elitne runde Uefa Futsal kupa poražen od portugalskog Sportinga 3:1.

Nakon što je domaćin poveo 2-0 golovima Fortina (15) i Varele (27), Nacional je smanjio dvije minute prije kraja golom Matheusa. Brazilac je u zadnjoj minuti imao priliku za izjednačenje, ali je Marcao obranio njegov udarac. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješio je Pedro Cary postigavši gol za 3:1 30 sekundi prije kraja susreta.

Sporting je ovom pobjedom osigurao plasman na Final Four. U drugom susretu iz ove skupine belgijski Halle-Gooik je pobijedio Dinu 2:1. Posljednji dvoboj Nacional ima u subotu kada će odmjeriti snage protoiv Halle-Gooika.