Dinamo će i u 2. HNL, osim u 1. HNL, dočekati proljeće s prve pozicije na ljestvici, nakon što je druga momčad kluba iz Maksimira slavila u Zagrebu protiv Dugopolja s 4:0.

U derbiju 19. kola 2. HNL igrali su vodeći Dinamo II i drugoplasirano Dugopolje, koje je uoči posljednjeg dvoboja jesenskog dijela imalo dva boda manje.

Dinamo je imao malu inicijativu od prve minute igre, a potvrda toga stigla je u 34. minuti. Sudac Lovrić iz Đakova je jedan dvoboj na 20 metara od gola Dugopolja vidio kao prekršaj na igraču Dinama. Za slobodni udarac se namjestio Endri Cekici i zatim loptu preko živog zida poslao u desnu stranu vratara gostiju Silića.

Sedam minuta kasnije u kaznenom prostoru Dugopolja srušen je Cekici, a Bojan Knežević povećava vodstvo na 2:0. Do kraja prvog dijela, svoju dominaciju igrači trenera Igora Jovičevića potvrđuju pogotkom Nevena Đuraseka u 45. minuti nakon lijepe akcije u kojoj je sudjelovalo nekoliko igraća Dinama II. Čini se kako je temperatura oko 3 stupnja utjecala na tempo u drugom dijelu, jer smo vidjeli još samo jedan pogodak.

Borna Miklić je u 60. minuti pogodio za 4:0 i tako potvrdio naslov najbojeg strijelca (9 pogodaka) nakon prvih 19 kola 2. HNL.

U ostalim dvobojima, Gorica je na teškom gostovanju kod Solina odigrala 0:0, derbi začelja Kustošije i Hrvatskog dragovoljca završio je 1:1, Sesvete su na svom terenu slavile protiv Novigrada s 2:1, a Šibenik je na svom terenu bio bolji od Varaždina 2:1. Lučko u nedjelju gostuje kod Hajduka II.

Poredak: Dinamo II 37, Dugopolje 32, Gorica 32, Sesvete 31, Varaždin 27, Šibenik 26, Solin 25, Hajduk II 24 (utakmica manje), Hrvatski dragovoljac 21, Lučko 20 (utakmica manje), Kustošija 17, Novigrad 16 bodova.

Sljedeće kolo na rasporedu je 3. ožujka 2018. godine.