Košarkaši Cedevite u 8. su kolu HT Premijer lige kao domaćini pobijedili Split 74:67, nastavivši seriju neporaženosti u ovom natjecanju.

Cedevita je susret otvorila uz šut za tricu 8/8 i već u prvoj četvrtini je otišla preko 20 razlike. Međutim, domaćini su pali u drugoj polovici druge četvrtine, a nisu briljirali ni u trećoj četvrtini pa su Splićani u zadnjih 10 minuta ušli samo s četiri poena zaostatka.

Na 7:01 min. do kraja utakmice Toni Katić je iz desnog kuta na asistenciju Roka Ukića zabio tricu za 61:52 vodstvo Cedevite. No, Splićani su opet došli na -4 kad je Michaelyn Duane Scott pogodio tricu za zaostatak gostiju 59:63, a kod istog rezultata su Scott i Pavle Marčinković kasnije promašili po još jednu tricu. Nakon toga je Katić zabio koš i dodatno slobodno bacanje za 66:59, a vrlo važna je bila i trica od table Ukića, koju je on zabio za 69:62 na 1:47 min. do kraja.

Kad je Andrija Stipanović u kontri položio za 73:64 prednost domaćina, na minutu do kraja trener gostiju Ivica Skelin pozvao je timeout, no Cedevita je sačuvala pobjedu.

U dresu domaćina po 12 poena ubacili su Roko Ukić (3 skoka i 4 asistencije) te Toni Perković, dok je za goste 12 poena i šest skokova upisao Henrik Širko.