U subotnjim utakmicama 19. kola Prve HNL nastupila su dva zagrebačka kluba. Dinamo je na Maksimiru pobijedio pretposljednju Istru 1961 s 5:1 (2:0), dok je Rudeš s 3:0 (0:0) poražen kod Osijeka.

Nogometaši Dinama očekivano su izborili 14. prvenstvenu pobjedu i učvrstili vodeću poziciju na prvoligaškoj ljestvici. Nikola Moro je u 19. minuti, pred 300 gledatelja, doveo zagrebačku momčad u vodstvo, na 2:0 povećao je Soudani u 38. minuti i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Momčad iz Pule je u 49. minuti pogotkom Maksimovića smanjio na 2:1. U 62. minuti Istra je imala priliku za izjednačenje, ali je Livaković odlično reagirao i obranio udarac Jelavića.Nakon toga se Dinamo budi i igrači koi su ušli u drugom dijelu postižu pogotke. Čorić u 78. minuti i Hodžić dva puta (83. i 90+2).

Posljednji Rudeš je prvi put u 1. HNL poražen od Osijeka, nakon što su u srpnju i rujnu utakmice završile 1:1. Slavonska momčad je pred 1000 gledatelja do pobjede došla golovima u drugom dijelu utakmice. Mioč u 55. minuti dovodi domaćine u vodstvo, Grezda povisuje u 74. na 2:0, a prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca Bočkaj u 85. minuti postavlja konačnih 3:0.

Vodi Dinamo s 47 bodova, Osijek ima 35, Istra 1961 je pretposljednja sa 16, a Rudeš je posljednji s 12 bodova.