Hokejaši Medveščaka u utorak navečer doživjeli su peti uzastopni poraz u EBEL ligi. Mađarska Alba Volan slavila je u Ledenoj dvorani nakon produžetka 3:2 (2:2, 0:0, 0:0 – 1:0).

Gosti su u desetoj minuti vodili s 2:0, ali se na odmor otišlo s neodlučenim rezultatom, jer je Mahbod zabio u 12., a Olden u 18. minuti, dok je asistent kod oba pogotka domaćih bio Morley.

bolje otvorili dvoboj pred nešto više od 4000 gledatelja u Ledenoj te nakon devet minuta igre došli do dva pogotka prednosti. Za 1-0 pogodio je Latendresse, a na 2-0 povećao je Luttinen.

Medveščak je imao nadmoć u drugoj trećini, u jednom trenutku i dva igrača više na ledu, ali obrana mađarske momčadi, na čelu s vrataraom MacMillanom (39 obrana na utakmici) je odlično reagirala. Luttinen je u trećoj minuti produžetka zabio za pobjedu gostiju.

Nakon 26 odigranih utakmica Medveščak je na sedmom mjestu sa 37 bodova. Vodeća Vienna ima 62 boda, a drugi Linz i treći KAC imaju po 50. Šestoplasirani Innsbruck Medveščaku bježi tri boda.

U petak (19.15 sati) će Medveščak biti na novom ispitu kod Linza.