U 19. kolu ABA lige Cedevita je u derbiju u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila Budućnost VOLI 76:71.

Utakmica je bila napeta. Domaćini su bili bolji u prvom poluvremenu i na veliki odmor otišli su s vodstvom 40:33, no uoči posljednjih 10 minuta minimalnu prednost ipak su imali gosti.

Na 3:47 min. do kraja utakmice Kyle Gibson zabio je tricu za 69:64 vodstvo gostiju. Međutim, Cedevita je preko Willa Cherryja, Džanana Muse, Roka Ukića i Filipa Krušlina napravila seriju 12-0. Zaključio ju je Krušlin, koji je na 27.5 sekundi do kraja zabio tricu i dodatno slobodno bacanje (faul Nemanje Gordića) za 76:69.

Na 17 sekundi do završetka Sead Šehović pogodio je dva od tri slobodna bacanja za 71:76 zaostatak Budućnosti. Cedevita je pozvala timeout. Cilj je bio da se pokuša pobijediti s više od šest poena razlike, s koliko su Zagrepčani izgubili u osmom kolu ABA lige u Podgorici, no zadnji napad domaćini nisu realizirali.

U dresu pobjednika Krušlin je upisao 19 poena i četiri skoka, Musa je ubilježio 15 poena i šest skokova, Demetris Nichols 10 poena i četiri skoka, a Ukić devet poena i šest asistencija.

Kod Budućnosti je 19 poena i šest skokova upisao Kyle Gibson.