Rukometaši PPD Zagreba, pobjedom u zagrebačkoj Areni 23:22 nad favoriziranim Nantesom u 12. kola skupine A rukometne Lige prvaka, ostali su u igri za plasman u osminu finala.

Urh Kastelic, vratar Zagreba, postao je junakom utakmice kada je 30 sekundi prije kraja utakmice obranio udarac Dragana Pechmalbeca koji je iz kontranapada imao priliku za izjednačenje na 23:23.

Hrvatski prvak je odigrao sjajno prvo poluvrijeme nakon kojeg je imao četiri gola prednosti (12:8). U prvom poluvremenu sjajno raspoloženi su bili Damir Bičanić sa četiri gola, te Kastelic sa sedam obrana.

U nastavku utakmice Nantes je zaigrao bolje i nekoliko puta došao je do pogotka zaostatka. Pet minuta prije kraja Zagreb je uspio doći na četiri gola prednosti (22:18), ali Nantes se minutu i pol približio na pogodak zaostatka (23:22), uslijedila je i kontra Pechmalbeca, ali slovenski vratar je bio odličan.

PPD Zagreb su do pobjede vodili Domagoj Pavlović sa sedam golova, te Zlatko Horvat i Damir Bičanić sa četiri pogotka.

Nantes je ovim porazom propustio preuzeti vodstvo na ljestvici, dok je PPD Zagreb dostigao Wislu Plock i IFK Kristianstad i sada sve tri momčadi imaju po šest bodova, ali Zagreb ima utakmicu više. U idućem kolu hrvatski prvak će 24. veljače gostovati kod Pick Szegeda, a u zadnjem kolu 4. ožujka će ugostiti IFK Kristianstad.