U Superligi odbojkašica i odbojkaša odigrani su dvoboji 8. kola drugog dijela natjecanja.
Igračice Mladosti su u tri dana drugi put pobijedile Kaštela Cemex. Nakon 3:1 slavlja u finalu Kupa Hrvatske, istim rezultatom su slavile na gostovanju u Dalmaciji i čvrsto drže prvo mjesto u 1. skupini drugog dijela Superlige.

Mnogo uzbudljivije bilo je u Trnskom na utakmici 2. skupine Superlige. U dobro ispunjenoj dvorani Olimpik je dočekao Osijek i pobjedom 3:1 približio se ostvarivanju cilja, plasmana u doigravanje.

Domaće odbojkašice fenomenalnom igrom na početku prvog seta i tijekom cijelog prvog seta dominiraju i privode prvi set kraju 25:22. Na početku drugog seta Amazonke otvaraju uvjerljivo 6-1 set i kad se očekivalo da privedu drugi set u svoju korist, gošće se bude ,nevjerojatnom igrom u obrani spašavaju gotovo nemoguće lopte i potpuno zasluženo dobivaju set 25:19.

U trećem setu se osjeća velika nervoza pogotovo u domaćoj ekipi i uz puno početničkih neforsiranih grešaka daju Osječankama priliku da su u egalu tijekom cijelog seta. Na kraju ipak iskustvo i mirnoća domaćih igračica uz odličan servis na kraju seta Amazonke slave s 27:25.

Četvrti set se nastavlja u istom tonu uz puno grešaka s obje strane tijekom cijelog seta se igra poen za poen no na kraju seta pri rezultatu 22:22 domaće igračice koncentrirano i mirno privode utakmicu kraju i slave s rezultatom 3:1.

– Znali smo da će biti teška utakmica s puno nervoze s obje strane jer praktički cijela sezona stane u ove dvije utakmice s Osijekom i Porečom. Važno da su uz dosta nervoze i neforsiranih grešaka pobijedili i pred puno dvoranom nagradili sebe i sve prijatelje kluba s tri osvojena boda. Čestitam našim djevojkama na pobjedi, zahvaljujem se publici na podršci s tribina. Ovo je za nas još jedan korak na putu koji moramo napraviti da ostvarimo svoj konačan cilj. Pozivam sve da nas podrže u idućoj utakmici s Porečom te da pokušamo zajedno slaviti u još jednoj za nas jako važnoj utakmici – rekao je nakon utakmice sportski direktor Frane Žanić.

Još jedna pobjeda u nizu, ovaj put nad Osijekom 🎖🏆🏅🥇#victory #zgamazonke #zagrebacki #zagrebackihr #olimpik #okolimpik #jednavatra #jedantim #volleyball #NitroGlicerin #unitsport #avenuemall #avenuemallzagreb

Posted by OK Olimpik on Sonntag, 18. Februar 2018

U susretu 8. kola drugog dijela natjecanja u Superligi za odbojkaše zagrebačka Mladost je uvjerljivo svladala Mursu s 3:0 (25:12, 25:10, 25:18).

Mirno, sigurno i rutinirano igrači trenera Travice upisali su tri nova boda. Osječani koji su u prošlom kolu svladali aktualne državne prvake, odbojkaše OK Mladost Ribola Kaštela, protiv Zagrepčana nisu imali niti najmanje šanse za iznenađenje što se pogotovo vidi iz rezultata prva dva seta kada su gosti ukupno osvojili ‘samo’ 22 poena.
Medicinar je ostvario drugi poraz zaredom. U Trnskom je Sisak bio bolji s 3:0.