Od sezone 2018./2019., Velika Gorica imat će tri kluba u najjačim ligama najpopularnijih sportova u Hrvatskoj. Nakon rukometaša Gorice, koji su starosjedioci u Premijer ligi, te košarkaša koji su nedavno izborili najviši rang, u nedjelju, 13. svibnja 2018. to je uspjelo i nogometašima HNK Gorice.

U 31., pretposljednjem kolu 2. HNL, Goričani su odigrali 1:1 (0:1) na svom stadionu protiv Šibenika, došavši do boda s kojim su osigurali prvo mjesto u drugom razredu hrvatskog nogomet i direktini plasman u elitno domaće natjecanje.

Na gradskom stadionu okupilo se oko 1000 gledatelja koji su htjeli vidjeti i pobjedu svojih ljubimaca u posljednjoj ovosezonskoj domaćoj utakmici. No, domaći igrači trenera Ivana Preleca bili su malo ukočeni, svjesni važnosti utakmice. To su iskoristili gosti povevši u 20. minuti pogotkom Okechukwua.

🙋🏼‍♂️🙋🏼‍♂️🙋🏼‍♂️🏆🍀❤️⚽️

Gepostet von HNK Gorica am Sonntag, 13. Mai 2018

U nastavku, prije proloma oblaka, Astafei s lijeve strane u 63. minuti dodaje loptu Ojami u kazneni prostor, a ovaj pogađa za izjednačenje. Nakon toga vrijeme i uvjeti na tereni nisu dopustili normalnu igru, ali bilo je najvažnije završiti utakmicu.

Gorica će Prvu HNL igrati na svom stadionu ako se postave reflektori, a prema vijestima iz Grada, to će uskoro biti i ostvareno.