Važnu i visoku (5:0) pobjedu nad izraelskim Hapoelom Beer-Shevom ostvarili su nogometaši zagrebačkog Dinama u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka, odigranoj u utorak navečer na stadionu Maksimir.

Na stadionu se okupilo 9.056 gledatelja s kupljenim ulaznicama, a mnogi od njih su, zbog dolaska u posljednji trenutak i preduge kontrole na ulazu, ušli na tribine nakon prvog pogotka plavih u 22. minuti.

Hajrović je primio loptu od Budimira, okrenuo se oko svog čuvara i udario loptu u lijevu stranu golmana gostiju Anestisa. Šest minuta kasnije, hrvatski prvak vodio je s 2:0. Oršić se probio po sredini, dodao Gojaku na lijevu stranu napada, a ovaj puca. Anestis odbija loptu, a Oršić natrčava na odbijenu loptu i pogađa za 2:0.

U 50. minuti Dinamo zabija treći pogodak, nakon loših reakcija gostujuće obrane na čelu s Anestisom. Oršić iz slobodnjaka puca, Anestis odbija loptu koja dolazi do Hajrovića. I njegov udarac je odbijen, a Ademi taj odbijanac posprema u mrežu. Kapetan Dinama svoj drugi pogodak postiže u 62. minuti. Olmo je dodao Oršiću, ovaj Ademiju koji iz drugog pokušaja zabija za 4:0. Konačan rezultat postavlja Hodžić u 82. minuti, nakon ubačaja Hajrovića iz slobodnog udarca.

Publika je sa stadiona otišla zadovoljna rezultatom i vjerujemo kako će plavi nakon uzvrata u Izraelu 31. srpnja izboriti treće pretkolo, ali trener Nenad Bjelica ima još mnogo posla. Samo dekoncentriranost napadača Hapoela je spasila plavu obranu da ju ne spominje većina navijača nakon utakmice. Previše je tu bilo pogrešaka koje će jače momčadi kažnjavati bez problema. Prema naprijed je solidno posložn, ali nedotaje još jedan, osim Olma, koji zna što će s loptom. Lovro Majer bi trebao biti taj i nadamo se kako će uskoro pokazati što zna.

ZAGREB. Stadion Maksimir – 9056 gledatelja, Sudac: Palabiyik (Turska);

Strijelci: 1:0 Hajrović (22), 2:0 Oršić (28), 3:0 Ademi (52), 4:0 Ademi (62), 5:0 Hodžić (83)

DINAMO: Zagorac – Stojanović, Dilaver, Theophile-Catherine, Leovac – Olmo, Ademi, Gojak – Hajrović (od 85. Fiolić), Oršić (od 74. Šitum), Budimir.

HAPOEL BE’ER SHEVA: Anestis – B.Bitton, Tzedek, Taha, O.Bitton – Ogu, Cetout (od 46. Maman) – Ezra (od 54. Nwakaeme), Einbinder (od 73. Ben Basat), Melikson – Sahar.