Nogometaši Dinama ostvarili su važnu pobjedu u prvoj utakmici trećeg pretkola UEFA Lige prvaka na gostovanju u Kazahstanu. Modri su, predvođeni Danijem Olmom, slavili s 2:0 protiv Astane, napravivši veliki korak prema plasmanu u grupnu fazu europskih natjecanja.

U prvom poluvremenu Dinamo je odigrao taktički vrlo odgovornu utakmicu, limitirao protivnika te im nije dozvolio da kreiraju opasne prilike. U 39. minuti je Olmo sjajno prošao protivnika, prebacio Aničića, sjurio se po desnoj strani i  nesebično asistirao Budimiru.

U nastavak je Dinamo ušao s promjenom u vrhu napada, umjesto strijelca Budimira, u igru je ušao Mario Gavranović.  Olmo je potvrdio svoju klasu u 84. minuti. Gojak mu je dodao loptu na 25 metara od gola, a Španjolac je vrhunskim udarcem pogodio mrežu iza  Erića za velikih i važnih 2:0, rezultat koji daje veliku prednost Dinamu pred revanš u Zagrebu za tjedan dana.