Nogometaši Dinama na korak su od skupine Lige prvaka, nakon što su u srijedu navečer u Bernu odigrali 1:1 protiv domaćih Young Boysa.

Početak utakmice odigrane na terenu s umjetnom travom pripao je “Mladim dečkima”. U prvoj minuti Sulejmani je imao dobru prigodu, a minutu kasnije domaćini su poveli.  Mbabu je pokrenuo akciju, pratio ubačaj Ngamaleua, stigao na prvu vratnicu i skrenuo ubačenu loptu u mrežu Dinama. Švicloptu, ušavši u kazneni prostor, šalje pored vratara domaćih. Švicarska momčad imala je još nekoliko prigoda, ali vratar Zagorac bio je odličan.

U 35. minuti je Gojak iz izgledne pozicije poslao loptu preko gola, a pet minuta kasnije dolazi do izjednačenja. Olmo je ukrao loptu, Theophile je proslijedo za Hajrovića, a ovaj šalje loptu u prostor za brzog Oršića koji koji sjajnom loptom u prostor izbacuje Oršića. Brzi Oršić sjurio se sam prema vrataru i precizno pogodio za 1:1.

U nastavku utakmice Dinamo je imao nekoliko sjajnih prigoda, ali vratnica ili vratar domaćih nisu dozvolili promjenu rezultata. Istina, imali su i gosti izglednih prilika, ali su nailazili na vratara Zagorca.

Dinamu je remi u Bernu bio deveti europski susret zaredom bez poraza. Nakon subotnjeg dvoboja s Lokomotivom, u utorak plavi, od 21 sat, igraju uzvrat protiv Young Boysa.

– Utakmica je bila dosta teška. Primili smo gol odmah na početku i to je usmjerilo susret. Nismo imali neke šanse u prvom dijelu. U drugom nam je bilo puno lakše, izjednačili smo i ostvarili pozitivan rezultat. U uzvratu igramo doma, pred našim navijačima, nadamo se dobrom rezultatu i prolazu u Ligu prvaka. Mislim da smo svi zadovoljni pozitivnim rezultatom u Bernu. Sretan sam naravno i zbog svog pogotka. Bilo bi lijepo da Maksimir bude pun, treba nam podrška navijača – rekao je Mislav Oršić, strijelac izjednačujućeg pogotka za Dinamo.