Zagrebačka nogometna publika do polovice prosinca gledat će Dinamo u Europskoj, a ne u Ligi prvaka. Nakon 1:1 u Bernu, plavi su u Maksimiru s 2:1 (0:1) poraženi od švicarskih Young Boysa.

Porasle su nakon prve utakmice ambicije ljudi koji prate Dinamo, ali utakmica odigrana u Maksimiru pred više od 28000 gledatelja, pokazala je da su Young Boysi bolja momčad. Tjelesno snažniji, pripremljeniji, a i taktički kvalitetniji, iskoristili su sve slabosti koje su pokazali igrači Nenada Bjelice.

Počelo je odlično za plave. U 7. minuti Gojak je odigrao dubinsku loptu, Olmo vratio povratnu u kaznenom prostoru, a na nju je silovito naletio Hajrović i poslao je iza vratara švicarske momčadi. Dinamo je do kraja poluvremena izgledao bolje, bio konkretniji, jedino su za potpunu dominaciju nedostajali dobiveni dueli u zraku. Tu su gostujući igrači bili nadmoćniji.

Nakon izlaska Sulejmanija u 52. minuti, koji je nakon dvoboja s domaćim Stojanovičem pao u nesvijest, igra se potpuno preokrenula u korist švicarskog predstavnika. Bjeličini igrači nisu više mogli trčati, a gostujući kao da su ubacii u veću brzinu. Na površinu su u jednom utakmici izbile sve slabosti domaćih. Vidjela se uigranost gostiju u čijim redovima nije zaigrao ni jedan igrač koji je ove godine stigao u klub, dok su čak devetorica Dinamovih igrača stigla ili početkom ili sredinom godine.

Prvo je Leovac napravio glupost srušivši u 64. minuti Assalea, a Hoarau iz jedanesterca pogodio za 1:1. Dvije minute kasnije Francuz je postigao svoj drugi pogodak nakon ubačaja iz kornera.

Tako će Dinamo dočekati prosinac u skupini Europske lige, a Young Boysi u Ligi prvaka. To je pravedan ishod dvaju dvoboja ovih klubova.

– Razočaran sam zato što imam dojam da u Ligu prvaka nije otišla bolja momčad. Mislim da smo više zaslužili ući u Ligu prvaka, i to zbog svega: zbog zalaganja, igre, naših šansi… Praktički smo samo 20 minuta u Bernu imali problema s ovim suparnikom, poslije smo imali sve pod kontrolom, pa tako i u ovoj utakmici. Ako komentiramo samo uzvratnu utakmicu, mislim da je Dinamo bio puno bolja momčad, imao bolje šanse… Zapravo, jedini je imao šanse! Ali, eto, prošli su Young Boysi, a vi komentirajte iz kojih situacija. Ja ih ne bih komentirao. Mislim da možemo biti zadovoljni s time što je Dinamo pokazao. Idemo u Europsku ligu, tamo ćemo pokušati predstaviti hrvatski nogomet na najbolji način. Žao mi je navijača, a i igrača, ‘bacali su se na glavu’, zaslužili su prolaz – rekao je nakon utakmice trener Dinama Bjelica.

GNK Dinamo – BSC Young Boys 1:2 (1:0)

ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja 28137. Sudac: Kuipers (Nizozemska).

Strijelci: 1:0 – Hajrović (7.), 1:1 – Hoarau (64.), 1:2 – Hoarau (66.)

Dinamo (4-1-4-1): Zagorac – Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac (od 74. Budimir) – Ademi (od 32. Šunjić) – Hajrović, Olmo, Gojak, Oršić (od 83. Kadzior) – Gavranović. Trener: Nenad Bjelica.

Young Boys (4-4-2): Von Ballmoos – Mbabu, Wuthrich, von Bergen, Benito – Fassnacht (od 84. Bertone), Sanogo, Sow, Sulejmani (od 55. Assalé) – Moumi Ngamaleu (od 90+3. Aebischer), Hoarau. Trener: Gerardo Seoane.