Nogometaši Dinama u drugom su kolu UEFA Europske lige u Bruxellesu pobijedili Anderlecht s 2:0 (1:0) i s nova tri boda došli na vrh skupine D.

Dinamo je nakon Fenerbahčea, velikana turskog nogometa, pobijedio i belgijsku nogometnu ikonu. Momčad trenera Nenada Bjelice opet je pokazala visoki tempo s kojim je stvarala probleme domaćoj momčadi. Sve linije su dobro funkcionirale protiv protivnika za kojeg su se informacije o krizi pokazale točnim. Stoga ni ne čudi što su tijekom cijele utakmice navijači Dinama, BBB na jugu i oni na zapadnoj tribini, bili mnogo glasniji do domaćih.

Dinamo je imao 17 udaraca prema golu domaćina, od toga 10 u okvir, dok su od Anderlechtovih 10 lopti prema golu Livakovića samo dvije išle u okvir. Domaćin je imao veći posjed lopte (58-42), ali tako ove sezone u Europi i igra Dinamo,

Dinamo je u došao u vodstvo u 19. minuti. Vranješ je srušio Petkovića u kaznenom prostoru, ruski sudac Bezborodov pokazuje na kazneni udarac i daje žuti karton igraču iz BiH. Hajrović je bio siguran izvođač i tako postigao treći pogodak u dvije utakmice Europske lige.

Vranješ je postao tragičar utakmice nakon što je u 46. minuti dobio drugi žuti karton i time Dinamu olakšao posao.

Nakon mnoštva prlika, Dinamo je nadmoć potvrdio u 68. minuti. Nakon nekoliko odličnih dodavanja, lopta dolazi do Gojaka. Lopta koju je Gojak uputio s dvadesetak metara na putu prema golu je okrznula jednog braniča belgijske momčadi, prevarivši vratara Didillona. Velika pobjeda i s pravom se navijači modrih mogu početi nadati proljeću u Europi.

Fenerbahče je u Istanbulu pobijedio Spartak iz Trnave s 2:0 (kod kojeg u 3. kolu, 25. listopada,  gostuje Dinamo). Poredak skupine D: Dinamo 6, Fenerbahče i Spartak po 3, Anderlecht bez bodova.

ANDERLECHT – DINAMO 0:2 (0:1)

BRUXELLES – Stadion Constant Vanden Stock. Gledatelja 8000. Sudac Bezborodov (Rusija).
Strijelci: 0:1 – Hajrović (19, 11m), 0:2 – Gojak (68)
Isključenje: Vranješ (46, Anderlecht)

ANDERLECHT: Didillon – Milić, Sanneh, Vranješ, Najar (od 66. Naief) – Trebel, Makarenko, Amuzu, Bakkali (od 89. Morioka) – Dimata (od 85. Lawrence), Santini. Trener: Hein Vanhaezebrouck

DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani – Ademi – Hajrović (od 76. Šunjič), Gojak, Olmo, Oršić (od 89. Gavranović) – Petković. Trener: Nenad Bjelica