U trećem kolu regionalne košarkaške ABA lige, zagrebački klubovi doživjeli su poraze. Cibona je s 93:88 poražena kod FMP-a u Železniku, dok je Cedevita poražena u Zagrebu od Mega Bemaxa 95:86.

Cibona je u posljednjih šest minuta osnovnog dijela nadoknadila 15 koševa zaostatka izborivši produžetak (77:77), ali u dodatnom vremenu nije uspjela izboriti prvu pobjedu ove sezone. FMP su do trijumfa predvodili Dragan Apić s 25 koševa i šest skokova, te Marko Jeremić s 25 koševa, dok su kod Cibone najefikasniji bili Dominic Gilbert sa 17 koševa, Damir Markota s 12 koševa i pet skokova, te Karlo Uljarević s 11 koševa i pet asistencija.

Cedevita je loše otvorila utakmicu i gosti su u prvoj dionici imali šest koševa viška (27:21). U drugom dijelu hrvatski prvak je zaigrao bolje i uspio je nadoknaditi zaostatak pa se na odmor otišlo rezultatom 47:47. Treća četvrtina je ponovo otišla na stranu gostujućeg sastava (73:68), a Mega u zadnjoj dionici nije dozvolila Cedeviti povratak u meč.

Kod gostiju su najefikasniji bili Ognjen Čarapić sa 17 i Goga Bitadze sa 16 koševa, dok su kod Cedevite najefikasniji bili Justin Cobbs sa 16 i James Bell sa 15 koševa.

Cedevita u ABA ligi ima pobjedu i dva poraza, a Cibona tri poraza.