Nogometaši Gorice nastavljaju su odličnim igrama u svojoj prvoj sezoni HT Prve lige. U derbiju Zagrebačke županije, Gorica je na gostovanju kod Intera u Zaprešiću slavila s 3:1.

U utakmici 12. kola, Goričani su ostvarili petu gostujuću pobjedu sezone. Inter je poveo pogotkom Komnena Andrića u 10. minuti, ali su igrači trenera Sergeja Jakirovića uzvratili s tri gola u nizu (Matija Dvorneković u 32., Iyayi Atlemewen u 43. i Mario Marina u 49. minuti).

Ostali rezultati: Istra 1961 – Osijek 1:1, a u petak Rudeš – Lokomotiva 0:4. Danas igraju Rijeka – Hajduk i Slaven Belupo – Dinamo.

Poredak: Dinamo 27 )utakmica manje), Lokomotiva 25, Osijek24, Gorica 22, Rijeka 17 (-1), Slaven Belupo 12 (-1), Hajduk 11 (-1), Inter 10, Istra 1961 9, Rudeš 2 boda.