U zagrebačkom derbiju 14. kola Prve HNL, dvoboju prvoplasirane i drugoplasirane momčadi lige, Dinamo je na gostovanju u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Lokomotivu s 1:0.

Pobjednika je odlučio fantastičan pogodak Brune Petkovića u 16. minuti. Kadzior je ubacio iz slobodnog udarca, a Petković zabio fantastičnim škaricama.

Domaći su najbliže golu bili u 72. minuti kada je Krstanović glavom spustio za Radonjića, a ovaj je pucao iznad gola.

Dinamo sada vodi sa 36 bodova, Lokomotiva na drugom mjestu ima osam bodova manje, dok je Osijek treći s devet bodova zaostatka. Četvrta je Gorica s 26 bodova, Rijeka je peta s 24, Hajduk je šesti sa 16 bodova, Slaven Belupo ima 13, Inter 11, Istra 1961 devet, dok posljednji Rudeš ima dva boda.