Subota je bila neuspješna za nogometne prvoligaše iz Zagreba i Zagrebačke županije. U derbiju 15. kola u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili Dinamo s 1:0, a zagrebačkoj momčadi je to prvi prvenstveni poraz u sezoni. U Velikoj Gorici su nogometaši pulske Istre 1961 iznenadili Goricu s 2:0.

Dinamo nije izgubio u prvenstvu još od 14. svibnja ove godine, a ove sezone je, do utakmice na Rujevici, imao 12 pobjeda i tri remija. Rijekin novi trener Igor Bišćan još uvijek je bez poraza otkad je naslijedio Matjaža Keka.

U 64. minuti Rijeka je povela pogotkom Antonia Čolaka, koji je iz okreta s ruba kaznenog prostora uputio udarac koji je od vratnice završio u mreži. U 86. minuti udarac Hajrovića prema praznoj mreži u posljednji trenutak blokira Punčec, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Sluga brani udarac Olma.

Istra 1961 slavila je u Velikoj Gorici s 2:0. Ovom pobjedom Istra je poremetila planove Gorici koja je dosad jurila sam vrh HNL-a i unijela dodatnu zanimljivost u događanja na tablici.

Puljani su poveli u 48. minuti kada je nakon kornera Španjolac Julio Cesar Rodriguez skočio najviše i udarcem glavom pogodio mrežu domaćina. U trećoj minuti sudačke nadoknade Obeng je postavio konačni rezultat. Puljanima je to tek treća pobjeda u sezoni.

Poredak: Dinamo 36, Lokomotiva 28 (utakmica manje), Osijek 27 (-1), Rijeka 27, Gorica 26, Hajduk 16 (-1), Inter 14, Slaven Belupo 13 (-1), Istra 12, Rudeš 2.