Nogometaši Lokomotive i Gorice odigrali su 2:2 (1:1) u prvoj utakmici 18. kola Prve HNL, koja je u Zagrebu odigrana po zimskim uvjetima i na zasniježenom travnjaku stadiona u Kranjčevićevoj ulici.

Strijelci za Lokomotivu bili su Dejan Radonjić u 32. minuti i Luka Ivanušec u 76. minuti, dok su za goste pogotke postigli Marijan Čabraja u 43. minuti i Iyayi Atiemwen u 88. minuti.

Lokomotiva se s 31 bodom zadržala na četvrtom mjestu, a Gorica je prekinula niz od tri poraza, ali ipak ostala na petom mjestu s 27 bodova. Vodeći Dinamo ima 42 boda, Rijeka je druga s 33, a Osijek treći s 31 bodom.

Preostale utakmice: Osijek – Inter (sub, 15.00), Slaven B. – Rijeka (sub, 17.30), Dinamo – Hajduk (ned, 15.00), Istra 1961 – Rudeš (ned, 17.30).