U 12. kolu ABA lige, košarkaši Cedevite pobijedili su u Beogradu Partizan sa 76:71 (17:18, 25:12, 18:24, 16:17) i tako uzvratili Beograđanima za poraz u prvom kolu ovosezonskog natjecanja. Igrači Cibone nisu na svom terenu uspjeli iznenaditi vodeću momčad ABA lige, beogradsku Crvenu zvezdu, koja slavila 76:54 (24:18, 14:13, 22:17, 16:6).

Cedevita je do pobjede stigla zahvaljujući odlično odigranoj drugoj četvrtini i sjajnom izdanju novog igrača Ede Murića u tom razdoblju, ali i smirenom igrom u napetoj završnici.

Murić, slovenski reprezentativac i nekadašnji igrač Partizana, ubacio je u osam koševa zaredom u Cedevitinoj seriji od 12-0 udrugoj četvrtini. Murić se ključnim pokazao i u posljednjoj minuti kad je pogodio tricu za 74:68.

U tom trenutku s tribine su ubačeni predmeti prema terenu, kojima su bili zasuti i suci koji su napustili parket. Prekid je trajao više od 20 minuta prije nego što je dvoboj nastavljen.

Paige je pogodio tricu, ali je Elgin Cook s dva slobodna bacanja zapečatio pobjedu hrvatskog prvaka 76:71, kojom su osigurali i bolji međusobni omjer s obzirom na to da je Partizan u 1. kolu u Zagrebu slavio s tri koša prednosti.

Jacob Pullen je sa 19 koševa predvodio strijelce Cedevite. Edo Murić i Justin Cobbs ubacili su po 13 koševa, a Andrija Stipanović je uz 12 poena imao i 11 skokova.

– Znamo da smo igrali protiv tima koji je bio stvarno u formi. To što su radili na utakmici prije nas protiv Turk Telekoma je bila njihova najbolja utakmica. Bili smo spremni. Treneri su nas pripremili na to otkud prijeti njihova najveća opasnost. Riskirali smo malo trice jer smo malo manji. Imali smo malo problema pod košem, ali nešto moraš u životu riskirati da bi nešto dobio. Danas smo dobili, hvala Bogu. Momci su stvarno sjajni i nisam očekivao da ću se ja tako brzo uklopiti. Drago mi je što sam ovdje. Nadam se da ćemo s ovim pobjedama uspostaviti što bolju momčad da izgradimo nešto specijalno – rekao je nakon utakmice Edo Murić.

Košarkaši Cibone imali su premalo raspoloženih pojedinaca da bi se ozbiljnije mogla suprotstaviti odličnoj Crvenoj zvezdi. Kod domaćih su Marko Ljubičić sa 17 i Igor Marić sa 12 koševa bili jedini sa dvoznamenkastim učinkom. Crvenu zvezdu je do pobjede predvodio Billy Baron sa 16 koševa i šest skokova.

Cedevita sada ima omjer 8-4 u ABA ligi, Crvena zvezda je prva s 12-0, a Cibona je na 5-7.